ГО “Центр дослідження та відродження Волині”

«ЛАДОМИРІЯ» представила у ТРЦ «Happy Mall» колекцію відтвореного етновбрання (ФОТО)

Сьогодні, 14 травня, у ТРЦ «Happy Mall» відбулося відкриття виставки відтвореного старовинного українського вбрання, яке представила ГО «Центр дослідження та відродження Волині» та етнопарк «Ладомирія».

Відкриття приурочене так само і до Дня матері, яке в Україні святкуються саме сьогодні, 14 травня.

«Для відкриття виставки ми обрали дату 14 травня не випадково. Цьогоріч у цей день в Україні відзначають свято матері. Українські жінки славилися і досі славляться умілими руками, які виготовляють етновбрання. Хрестик за хрестиком, зима за зимою – і сорочки сину та донечці вишиті. Але не лише сорочки є складовими українського традиційного костюму: вбрання включає в себе багато елементів. Детальніше про етнострій розкажуть музейники «Ладомирії», – кажуть організатори.


Як вже зазначено вище, український стрій включає в себе багато елементів. Мова йде не лише про «вишиванку», як звикли думати українці.

Вишита сорочка обов’язково була частиною етновбрання, але не лише вона. Ось, що кажуть музейники з «Ладомирії», які вже 12 років займаються дослідженням українського костюма:

«За часи нашої дослідницької діяльності ми зрозуміли, що з усього розмаїття та багатства українського костюма – Україні відома лише «жменька». Все інше – тліє в старих «бабусиних скринях». Це відбувається тому що експертиза та долучення таких виробів до культурної спадщини країни – складний та обтяжуючий процес. У нас зібрано велика кількість виробів української автентики: камізельки, кацавейки, чемерки, літники, запаски. Пам’ятаймо, що автентичне вбрання – це не лише вишита сорочка, наш стрій – дуже різноманітний! І зараз під час виставки ми намагаємося це продемонструвати та нагадати!», – пояснює засновник «Ладомирії» Володимир Дзьобак.

Під час заходу було відтворено звичай пов’язування старовинного українського жіночого убору на голову – намітки. Адже після того, коли дівчина виходила заміж, то змінювала віночок на намітку. Як це було – показали на Надії Пивовар, яка була одягнена в етнострій Зарічненського району Рівненської області.

Присутнім дарували настрій півфіналістка вокального шоу «Голос країни» Галина Куришко та гурт традиційного поліського співу «Ранкова роса». До слова, вони також відтворили обряд зустрічі весни. Режисувала захід Оксана Ігас, а проводила його – заслужена артистка України Ніна Ніколаєва.

Запрошуємо побачити та придбати українське відтворене етновбрання кін. ХІХ – поч. ХХ ст. від «Ладомирії» та ГО «Центр дослідження та відродження Волині» у ТРЦ «Happy Mall»(м. Рівне, вул. Сергія Бачинського, 5) щодня включно по 28 травня.