ГО “Центр дослідження та відродження Волині”

У журналі «Фреш» опублікували матеріал про волинські традиції та як їх зберігають в Етнопарку «Ладомирія»

Пропонуємо нашим читачам дізнатися про звичаї та традиції волинян та місця людей, які їх зберігають та відтворюють; про те, як одягалися наші предки. Розповімо, де зараз можна побачити волинський традиційний одяг, скуштувати давні страви, побачити як жили, вели господарство, займалися ремеслами волиняни. Рубрику веде історик, генеалог, дослідниця Волині Тетяна Яцечко-Блаженко.

Як одягалися колись на Волині та Поліссі

Якщо ви маєте мрію одягнути волинський одяг XVIII-XIX століть та «перенестися в часі», то це можна зробити в етнопарку «Ладомирія», який знаходиться в місті Радивилові на Рівненщині. Однією із локацій етнопарку є музей одягу Великої Волині.

Про збереження традицій в етнопарку «Ладомирія»

Етнопарк «Ладомирія» – це унікальний арт-простір в Радивилові Рівненської області, де живе справжня автентика!

У «Ладомирії» можна відпочити душею, поринути у минуле, дізнатися багато цікавого. Тут можна побачити скансен, ткацьку майстерню, Музей автентичного костюма, воркшоп-простір та ресторацію «Аустерію», орендувати автентичний костюм.

На мапі Етнопарку «Ладомирія» є ресторація «Аустерія», де збирають давні рецепти за якими готують традиційні страви волинської кухні. Назва Аустерія не випадкова і має символічне значення. Заклади такого типу були на Волині в XVII-XIX столітті. До нашого часу дійшли малюнки аустерії в Млинові на Рівненщині.

Ініціатором створення етнопарку є кандидат історичних наук Володимир Дзьобак, керівник ГО «Центр дослідження і відродження Волині», проєктів «Ткацька крамничка «Серпанок», «Етнопарк «Ладомирія».

В етнопарку можна відвідати пізнавальні заходи, які будуть цікаві як для дорослих, так і дітей. Тут ви побачите: виставкову залу, де представлено відтворені автентичні костюми історичної Волині, відвідаєте майстер-класи з ткацтва та пов’язування традиційних головних уборів.

Для того, щоб гостям було простіше спланувати поїздку до Ладомирії, досить помітним буде план заходів на 2024-2025 роки.

Координати: Рівненська обл., місто Радивилів, вул. Шкільна, 1

Місцезнаходження на Google-карті: 50°08’12.3«N25°15’20.4»E

Телефони для запису і консультацій: (099) 364-65-14 – Наталія; (063) 950-98- 19 – Мар’яна.

Cайт етнопарку:

Facebook-cторінка етнопарку: Ethnic Park Ladomyria