ГО “Центр дослідження та відродження Волині”

Про нас

Етнопарк «Ладомирія» – історико-культурний етнічний простір, на базі якого відроджуються та постають у нових форматах українські традиційні ремесла та вміння, архітектура, артефакти минулого.

Етнопарк став результатом довготривалої роботи, яку веде Громадська організація «Центр дослідження та відродження Волині» з 2010 року.

У 2019 році ми розпочали процес ревіталізації колишнього промислового підприємства у Радивилові на Рівненщині, де і знаходиться зараз «Ладомирія».

Команда етнопарку ретельно досліджує культуру, побут, звичаї та традиції Волині, як історико-етнографічного регіону, в який входили території сучасних Рівненської, Волинської, частини Львівської, Тернопільської, Житомирської областей.

В кожну річ, яка є в «Ладомирії», в кожну подію, яка тут відбувається вкладені місяці, а іноді і роки роботи з історично-наукової розвідки, пошуку, аналізу та відтворення. Тому ми з впевненістю називаємо етнопарк Королівством справжнього.

Та «Ладомирія» – це більше, ніж етнопарк. «Центр дослідження та відродження Волині», на чолі зі знаним місцевим філантропом Володимиром Дзьобаком, постійно генерує процеси, які направлені на вивчення та збереження історичної пам’яті нашого народу:

  • З 2010 року ми активно ведемо відродження ткацької справи. За цей час відроджено не тільки власне ткацькі верстати, а й технології, зокрема ткання унікальної надтонкого серпанку та десятки костюмів, що таким чином увійшли у культурну спадщину української нації;
  • Постійно проводимо археологічні розвідки нашого краю;
  • Ведемо книговидавничу діяльність, зокрема видали перший том багатотомника «Історія Волині» – єдиного настільки ґрунтовного дослідження певного історико-етнографічного регіону України;
  • Проводимо численні заходи та повертаємо традиції відзначання народних свят;
  • Запровадили святкування Дня традиційного костюма, географія якого поширилася вже на декілька областей України;
  • Проводимо освітні заходи та проекти, на яких передаємо всім охочим знання про українські традиції та ремесла

      … та багато-багато іншого.

Наша команда – це ентузіасти своєї справи, які щоденно працюють, щоб українські історія та автентика зайняли гідне місце у сучасному світі. Оцініть нашу роботу і Ви.

Будемо раді бачити Вас у «Ладомирії»!

 

Статут “Центру дослідження та відродження Волині”

Стратегічний план розвитку організації